Działalność

Działalność

wtorek, 29 marzec 2016 14:22

Do podstawowych zadań bibliotek należy:

gromadzenie, opracowywanie, przechowywanie i ochrona materiałów bibliotecznych oraz obsługa użytkowników, przede wszystkim udostępnianie zbiorów oraz prowadzenie działalności informacyjnej, zwłaszcza informowanie o zbiorach własnych, innych bibliotek, muzeów i ośrodków informacji naukowej, a także współdziałanie z archiwami w tym zakresie.

     

W skład biblioteki wchodzą:

  • Oddział dla dzieci z wypożyczalnią dla dzieci, która udostępnia literaturę dziecięcą i młodzieżową, literaturę popularno – naukową, lektury szkolne i czytelnię gromadzącą literaturę popularno – naukową o charakterze uniwersalnym, czasopisma dziecięce i młodzieżowe. Ważną częścią działalności czytelni jest edukacja czytelnicza prowadzona w formie lekcji. To obecnie jedna z podstawowych form dostarczania informacji o funkcjonowaniu, zbiorach i ofercie Biblioteki. Celem tego typu działań jest także oswojenie młodego czytelnika z książką i jej rolą w życiu, a także wskazanie na ogromne możliwości czerpania wiedzy z tradycyjnych źródeł.
  • Wypożyczalnia dla dorosłych: beletrystyka polska i obca, lektury szkolne,
    prowadzi: Wypożyczalnię Międzybiblioteczną, która umożliwia sprowadzenie potrzebnych materiałów z biblioteki w całym kraju, czytelnia dla dorosłych literatura popularno – naukowa o charakterze uniwersalnym, kroniki wycinków prasowych, dokumenty życia społecznego.

mak

aca1

aca2

aca3

aca4

 

 

 

30625 Ostatnio zmieniany środa, 31 październik 2018 14:04
Więcej w tej kategorii: Historia Kontakt
Pn Wt Śr Cz Pt So N
22
29

+94 365 22 77

Niedziałkowskiego 17

78-300 Świdwin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.