Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej

Na skróty

Strona Główna

Shift + Alt + H

Szukanie

Shift + Alt + S

Ogłoszenia

Shift + Alt + L

Aktualności

Shift + Alt + Q

Relacje

Shift + Alt + R

Imprezy

Shift + Alt + E

Informacja Turystyczna

Shift + Alt + I

Ośrodek Kultury

Shift + Alt + O

Galeria

Shift + Alt + G

Kontakt

Shift + Alt + K

Bip

Shift + Alt + X

Na skróty

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej

poniedziałek, 14 marzec 2016 20:18

Konkurs jest najstarszą, można powiedzieć nobliwą i zarazem najbardziej nobilitującą imprezą poetycką w Polsce. Powstał on w 1970 roku z inicjatywy Stanisława Misakowskiego – kierownika Wydziału Kultury, który na patrona konkursu obrał Jana Śpiewaka – warszawskiego poetę i eseistę, którego popiersie widnieje na tablicy umieszczonej przy wejściu do biblioteki miejskiej. To popularne i bardzo prestiżowe wydarzenie kulturalne, odbywa się co roku. Od roku 2004 konkurs nazwano: im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej (zmarłej poetki i żony patrona konkursu).

Konkurs ma na celu popularyzowanie twórczości poetyckiej, rozbudzanie pasji, szukanie talentów oraz stwarzanie odpowiednich warunków do wystąpień publicznych dla młodych poetów niezrzeszonych w Związku Literatów Polskich. Prace nadesłane na konkurs ocenianie są przez jury, w skład którego wchodzili i wchodzą wybitni krytycy i poeci, tacy jak: Anna Kamieńska, Paweł Śpiewak, Stanisław Misakowski, Zbigniew Herbert, Zbigniew Bieńkowski, Jerzy Kwiatkowski, Krzysztof Karasek, Piotr Műldner-Nieckowski, Lech M. Jakób.

Konkurs stał się inspiracją do wydania tomiku wierszy pt. „Abyśmy Byli” Anny Kamieńskiej i Jana Śpiewaka, przygotoanego przez prof. Pawła Śpiewaka, syna poetów.

27006 Ostatnio zmieniany wtorek, 22 listopad 2016 23:37
Więcej w tej kategorii: Bitwa o Krowę Kaziuki Wileńskie
Pn Wt Śr Cz Pt So N
22
29

+94 365 22 77

Niedziałkowskiego 17

78-300 Świdwin

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.